Історія появи крою: легенди
Леслі Ірвін — мало кому це ім’я про щось сказало, та саме він створив пілотський бомбер. Його фасон був підпорядкований всім тогочасним вимогам комфорту пілотів, і змінювався разом із розвитком авіаконструювання. Але основні зовнішні метаморфози забезпечували його користувачі особисто. Вони прикрашали свої буденні аутфіти за допомогою нашивок. Найчастіше, то були дівчата, персонажі мультфільмів і фільмів. Окремим пунктом йшло нашивання бомб, їх кількість відповідала сумі виконаних командою бомбардувань. Хлопці із таким цікавим луком завжди вирізнялись з-поміж інших, тому це часто відігравало їм на користь в амурних справах. З часом, їх почали наслідувати. Поряд із звичайними жіночими куртками, почали з’явитись університетські бомбери, їх носили гравці шкільних бейсбольних команд. А магазин воєн-торгу зробив доступними їх для всіх інших людей.
Що є характерним для традиційного бомбера
- Трикотажний комірець-стійка (давав можливість легко одягати шолом, при цьому захищаючи від вітру).
- Помаранчева підкладка (цікавий факт: вона створювалась задля більшої помітності, як результат швидшого знаходження пілота в разі авіакатастрофи).
- Сервісна кишеня. Була додана до класичного варіанту для зберігання різних дрібниць (грошей, олівців, ключів).
- Косі кишені на клапанах (таке рішення забезпечувало легше поміщання рук в кишені, навіть в жіночих шкіряних рукавичках, та захист їх від потрапляння снігу чи пилюки).
- Трикотажна резинка, що звужує низ куртки: для запобігання потрапляння холодного повітря.
Класичний вигляд даного фасону завжди зазнавав сучасних модних модифікацій та змін трендів. І за цей час такий верхній одяг почали носити всі: від дітей, до дорослих чоловіків та жінок.